gtag('config', 'AW-793030468');

TYPY V-SPÁR PODLAH

V2 spára - lamela je vyfrézovaná na dvou delších stranách (dlouhé hrany s drážkou podtrhují ušlechtilý efekt délky lamel a jejich autentický vzhled. Opticky prohlubují podlahu. Prkna s drážkou tvaru V na dlouhých stranách způsobí, že se místnost bude zdát hlubší).

V2 drážky

V4 spára - lamela je vyfrézovaná na všech čtyřech stranách (drážky u těchto podlah vytvářejí dojem skutečné dřevěné podlahy. Vyniká zde každá jednotlivá lamela. Prkna s drážkou tvaru V po celém obvodu dodají místnosti více venkovský charakter).

V4 drážky

Lamela bez spár - komu se líbí elegantnější a modernější interiér, si může vybrat lamely zcela bez drážek tvaru V.

 bez V spáry

Výhody V - spár

- U laminátových podlah vznikají v průběhu užívání drobné spáry. Tyto spáry se po delší době mohou zanášet a mohou působit rušivě a nehezky. Podlahy s přiznanou spárou tento problém nemají. Spára zde již je a jestli se o malinko rozšíří (0,08 nebo 0,04mm) už nehraje roli. Celkový dojem z podlahy to nenaruší, vypadá pořád skvěle. Další velká výhoda je vzhled těchto podlah, jsou stále krásné a zajímavé.

Nevýhody V - spár

- Přiznané spáry žádné nevýhody nemají, v praxi existují jen dvě obavy z těchto podlah. Zákazníci se obávají, že se ve spárech bude usazovat špína a že u takové podlahy bude problém s působením vlhkosti. V obou případech jsou obavy zbytečné. Údržba podlahy je běžná, není třeba žádných speciálních postupů. Laminátové plovoucí podlahy s V-spárou je třeba vysávat, případně zametat, stejně pravidelně jako podlahy bez V-spár. Vlhkost působí na všechny podlahy stejně, není tedy rozdl mezi podlahami s přiznanými spárami a bez spár.